Jednym z najczęściej wykorzystywanych zabiegów medycyny estetycznej jest bez wątpienia mezoterapia igłowa. Cieszy się ona naprawdę dużą popularnością m.in. wśród pacjentów pragnących poprawić wygląd swojej skóry. Jak się jednak okazuje, niewiele osób wie, czym konkretnie jest ten zabieg, jakie ma przeciwwskazania i komu tak właściwie może pomóc. Warto więc się dowiedzieć na ten temat nieco więcej, zanim udamy się do gabinetu kosmetycznego i wydamy swoje pieniądze. Czym jest więc mezoterapia i co warto o niej wiedzieć?
Czym jest mezoterapia igłowa?
Mezoterapia to zabieg medycyny estetycznej, który polega na podaniu podskórnie składników odżywczych i regenerujących. Pierwszy raz zabieg ten zastosowany został w roku 1950 przez lekarza Michaela Pistora. To właśnie on jako pierwszy zastosował metodę podskórnych wstrzyknięć, które praktykowane są do dziś i dają naprawdę rewelacyjne rezultaty.
Jak już zostało wspomniane, zabieg ten polega na dostarczaniu bezpośrednio do skóry wszystkich potrzebnych jej składników odżywczych i regenerujących. Dzięki temu, że substancje te podawane są przy pomocy igły w głąb skóry, a nie na jej powierzchnię, efekty są naprawdę rewelacyjne. Stosowane są specjalne koktajle witaminowe, koenzymy, kwas hialuronowy, a także kofeina i krzemionka organiczna. Wszystko to sprawia, że skóra naprawdę rewelacyjnie się prezentuje. Jak się jednak można łatwo przekonać, mezoterapia może być stosowana na kilka różnych metod. Przede wszystkim wymienić tu trzeba metodę punktową, która polega na głębokim nakłuwaniu skóry, aż do tkanki tłuszczowej, co pozwala uporać się z cellulitem. Innym często stosowanym rodzajem mezoterapii jest wersja pęcherzykowa, która używana jest do wygładzenia zmarszczek.
Mezoterapia igłowa – jak wygląda zabieg?
Skoro już wiadomo, czym jest zabieg mezoterapii, warto się teraz dowiedzieć, jak konkretnie się go przeprowadza. Na co więc trzeba się przygotować, jeśli planuje się taki zabieg?
Po wybraniu odpowiedniej metody nakłuwania lekarz przystępuje do samego zabiegu, który na życzenie pacjenta może być poprzedzony podaniem znieczulenia. Zabieg trwa około godziny, a w tym czasie przy pomocy niezwykle cienkich igieł podawane są do skóry środki regenerujące i odżywiające. Po zakończeniu zabiegu na skórze widoczne jest zaczerwienienie i lekkie podrażnienie. Jest to zupełnie normalne i po około 48 godzinach wszystko powinno zniknąć. Ile kosztuje taki zabieg? Oczywiście wszystko tu zależy od tego, jaki fragment ciała będzie on obejmował, lecz można przyjąć, że najbardziej popularna mezoterapia głowy to wydatek około 400 złotych.
Jakie są zalety mezoterapii?
Jak więc widać, zabieg ten nie tylko nie jest zbyt tani, lecz dodatkowo może być bardzo nieprzyjemny. Nic więc dziwnego, że tak często padają pytania, jakie konkretnie mezoterapia przynosi zalety. Jakie zatem korzyści można uzyskać po przeprowadzeniu takiego zabiegu?
Przede wszystkim wspomnieć tu trzeba o niezwykłej jego skuteczności. W bardzo krótkim czasie skóra staje się wyraźnie ładniejsza, zdrowsza i jędrniejsza. Następuje nie tylko wygładzenie zmarszczek, lecz również możliwe jest zniwelowanie cellulitu. Skóra po zastosowaniu mezoterapii jest lepiej odżywiona, szybciej się regeneruje, a także zyskuje znacznie lepsze nawilżenie. Korzystając z mezoterapii, możliwe jest zniwelowanie przebarwień na skórze i kurzych łapek. Co ciekawe, zabieg ten może się nawet przyczynić do poprawy gęstości włosów na głowie, a więc jest świetnym sposobem na łysienie.
Czy każdy może korzystać z mezoterapii?
Jak więc widać, lista zalet, które daje stosowanie mezoterapii igłowej, jest naprawdę okazała. Warto się jednak teraz zastanowić nad tym, czy każdy może taki zabieg zastosować. Czy są tu jakieś przeciwwskazania? Jak się okazuje, istnieją pewne okoliczności, które sprawiają, że nie należy stosować takiego zabiegu. W pierwszej kolejności warto tu wymienić ciążę oraz karmienie piersią, co od razu dyskwalifikuje z możliwości wykonania takiego zabiegu. Dodatkowo nie powinni z niego korzystać chorzy na epilepsję, cukrzycę, opryszczkę czy też osoby posiadające stany zapalne lub stwardnienie rozsiane.
Zobacz również:
- Ząb mądrości – wszystko co trzeba o nim wiedzieć
- Implant zęba – cena. Kiedy warto wstawić implant?
- Laseroterapia – jak działa i kiedy ją stosować?