Laseroterapia to popularna i coraz częściej stosowana metoda, dzięki której można poradzić sobie z wieloma uciążliwymi problemami skóry. Wśród zalet laseroterapii można znaleźć nie tylko dużą skuteczność, ale także wysoki poziom bezpieczeństwa.
Czym jest laseroterapia?
Laseroterapia to metoda wykorzystywana przy leczeniu różnego rodzaju schorzeń – specjalistyczne lasery stosuje się między innymi w stomatologii, dermatologii, okulistyce i medycynie estetycznej. Wysoka skuteczność i bezinwazyjność zabiegów przy użyciu lasera sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na tę formę leczenia.
Działanie lasera opiera się na emitowaniu wiązki światła na wybrane miejsce poddawane terapii – na dopasowanie odpowiedniego rodzaju lasera ma wpływ szereg czynników, do których zaliczyć można między innymi stan ogólny pacjenta, rodzaj schorzenia czy stopień zaawansowania zmiany.
Laser na przebarwienia – na czym to polega?
Laseroterapia na przebarwienia jest jedną ze skuteczniejszych metod radzenia sobie z nieestetycznymi zmianami pigmentacyjnymi. Dzięki zastosowaniu odpowiednio dopasowanego urządzenia skóra pacjenta ulega całkowitej regeneracji, co oznacza między innymi wyrównanie kolorytu i faktury skóry oraz rozjaśnienie przebarwień, przy jednoczesnym zwężeniu porów i wygładzaniu zmarszczek.
Podczas zabiegu laseroterapii mającej na celu usunięcie przebarwień do skóry pacjenta przykłada się specjalistyczny skaner, dzięki któremu światło lasera dostaje się w głąb skóry – warto zaznaczyć, że metoda ta pozwala na pobudzenie wyłącznie wybranych obszarów skóry, bez konieczności naświetlania jej całej powierzchni. Ilość oraz intensywność zabiegu zostaje dopasowana do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.
Laseroterapia na przebarwienia to zabieg, na który powinny zdecydować się wszystkie osoby borykające się z różnego rodzaju zmianami pigmentacyjnymi, ale także pacjenci, którzy skarżą się na szarą, ziemistą cerę czy widoczne oznaki zmęczenia i utraty jędrności skóry.
Laseroterapia na trądzik – czy warto?
Trądzik to bardzo uciążliwy problem, który wymaga podjęcia skutecznych i sprawdzonych działań – leczenie trądziku coraz częściej wspierane jest poprzez zabiegi laseroterapii, które pomagają w szybkim i skutecznym pozbyciu się bolesnych i nawracających zmian.
Podczas wykonywania zabiegu laseroterapii wiązka światła przenika w głąb skóry, gdzie działa na gruczoły łojowe, przyczyniając się do znacznego ograniczenia produkcji sebum. Dodatkowo laser pomaga w zniszczeniu bakterii, które mogą powodować powstawanie bolesnych zmian trądzikowych. Poza tym dobroczynne działanie lasera pomaga w dokładnym oczyszczeniu porów, zapobiegając tym samym uciążliwym nawrotom schorzenia.
Zabieg laseroterapii – wskazania
Zabiegi z użyciem lasera są rekomendowane nie tylko w przypadku przebarwień i trądziku – laser bardzo często stosuje się także u osób, które chcą pozbyć się widocznych zmian naczyniowych, niechcianych lub potencjalnie groźnych pieprzyków czy nieudanych tatuaży.
Dodatkowo na zabiegi laseroterapii powinni zdecydować się także pacjenci z bliznami pooperacyjnymi, owrzodzeniami, złamaniami czy osoby cierpiące na zapalenie zębodołu. Bardzo często działanie lasera wykorzystuje się również przy leczeniu bólów kręgosłupa, a także do likwidowania krwiaków czy terapii porażenia nerwu twarzowego.
Kto powinien unikać zabiegów laseroterapii?
Leczenie przy użyciu lasera niesie ze sobą wiele korzyści, jednak niestety nie wszyscy mogą korzystać z dobroczynnego działania tego innowacyjnego urządzenia. Zabiegom laseroterapii nie powinny poddawać się między innymi osoby zmagające się z chorobami nowotworowymi czy gruźlicą. Leczenie laserem jest niewskazane także w przypadku kobiet w ciąży czy osób z nadczynnością tarczycy.
Wśród przeciwwskazań do zastosowania zabiegu laseroterapii można znaleźć także posiadanie rozrusznika serca, nieodpowiednio kontrolowaną cukrzycę czy ciężkie zakażenie pochodzenia wirusowego lub grzybiczego. Ze stosowania zabiegów laseroterapii muszą zrezygnować także pacjenci z arytmią czy chorobą niedokrwienną mięśnia sercowego.
Zobacz również:
- Trądzik różowaty – jak znim skutecznie walczyć?
- Implant zęba cena – ile kosztują implanty?
- Ząb mądrości – wszystko co musisz o nim wiedzieć